ماکارونی و پنیر | آموزش درست کردن “ماکارونی و پنیر”

ماکارونی و پنیر | آموزش درست کردن “ماکارونی و پنیر”

منتشر شده توسط :نمناک


“ماکارونی و پنیر” یکی از روش های پخت ماکارونی است که طعم بسیار دلچسبی را برای شما خواهد داشت.برای آموزش تهیه در این بخش از آشپزخانه نمناک همراه ما باشید.
طرز تهیه “ماکارونی و پنیر“ماکارونی و پنیر” یکی از روش های پخت ماکارونی است که طعم بسیار دلچسبی را برای شما خواهد داشت.برای آموزش تهیه در این بخش از آشپزخانه نمناک همراه ما باشید.

مواد لازم برای درست کردن ماکارونی و پنیر :

شیر پرچرب : 700 میلی لیترپیاز : 1 عددسیر : 1 حبهماکارونی : 350 گرمکره :50 گرمآرد :50 گرمپنیر چدار رنده شده :175 گرمپودر خردل : 1 قاشق چای خوریپنیر پارمزان رنده شده : 50 گرمنان خشک شده آسیاب شده : 50 گرم

روش تهیه ماکارونی و پنیر :

ابتدا ماکارونی را در آب جوش بریزید و آبکش نمایید.سپس پیاز و سیر را خرد کنید و در شیر مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد.

در ظرف را ببندید تا سیر و پیاز طعم خود را آزاد کنند.

بعد از 10 دقیقه جوشیدن شیر ، آن را از روی حرارت بردارید و در صافی بریزید تا مواد داخل آن جدا شود. 

فر را با حرارت 190 درجه سانتی گراد  روشن کنید تا گرم شود. سپس داخل یک ظرف نچسب برای پخت ماکارونی  را با کره کاملا  چرب کنید.

50 گرم کره را روی حرارت قرار دهید تا ذوب شود. بعد آرد را داخل آن بریزید و روی حرارت کم به مدت یک دقیقه تفت دهید . سپس شیر را کم کم به آنها اضافه کنید و مدام هم بزنید.بعد از 3 تا 4 دقیقه که شیر و آرد با هم غلیظ شدند ، حرارت را خاموش کنید و به آن پودر خردل و پنیر چدار اضافه کنید.

مواد را کاملا هم بزنید تا پنیر آب شود.

بعد سس به دست آمده را با ماکارونی آبکش شده مخلوط کنید و در ظرف چرب شده بریزید . روی ماکارونی را با پودر نان خشک و پنیر پارمزان بپوشانید .

سپس ظرف را به مدت 15 الی 20 دقیقه داخل فر قرار دهید تا روی آن طلایی شود.

نکات تکمیلی در مورد ماکارونی و پنیر

ماکارونی و پنیر جزو ماکارونی میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت میباشد . ماکارونی و پنیر را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

ماکارونی و پنیر ، آموزش درست کردن ماکارونی و پنیر