طرز تهیه “خورش قیمه آلو”

طرز تهیه “خورش قیمه آلو”

منتشر شده توسط :نمناک

به سادگی پول در بیارید !!!

کلیک کن !!!

بزرگترین ربات کسب درآمد
لینک ربات رو برات گذاشتم

کلیک کن !!!


“خورش قیمه آلو” دستور پختی کمی متفاوت با خورشت قیمه معمولی دارد و یک خورش کلاسیک است اما با داشتن مواد اولیه پروتئینی می تواند هم برای وعده ی نهار و شام سرو شود.
طرز تهیه “خورش قیمه آلو“خورش قیمه آلو” دستور پختی کمی متفاوت با خورشت قیمه معمولی دارد و یک خورش کلاسیک است اما با داشتن مواد اولیه پروتئینی می تواند هم برای وعده ی نهار و شام سرو شود.

مواد لازم خورش قیمه آلو:

پیاز :یک عدد متوسط لپه :یک پیمانه (حدود 10 دقیقه در آب بگذارید بماند) گوشت گوساله :250 گرم رب گوجه فرنگی : 3 قاشق سوپ خوری روغن :به مقدار لازم لیمو عمانی زرد :2 عدد بسته به ذائقه زردچوبه، فلفل و نمک :به میزان لازم سیب زمینی :3 عدد متوسط آلو پاک کرده و خیس خورده :یک پیمانه

 

 طرز تهیه خورش قیمه آلو:

داخل قابلمه ای مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید. بعد از اینکه روغن داغ شد ، پیاز رنده شده را داخل آب بریزید و تفت دهید.

 پس از طلایی شدن پیازها ، گوشت را شسته و درون قابلمه بریزید و تفت دهید تا کمی طلایی و آب آن کشیده شود.

کمی زرد چوبه و فلفل هم به آن اضافه کنید و نمک را در اواخر طبخ داخل آن بریزید تا بوی آنها در بیاید. سپس لپه را به همراه رب گوجه فرنگی داخل قابلمه بریزید و تفت دهید تا رب رنگ باز کند.

چند سوراخ هم در لیمو عمانی ایجاد کنید و به همراه 5 پیمانه آب داخل قابلمه بریزید تا آب به جوش بیاید. حرارت را کم کنید و تا خورش با شعله کم بجوشد.

 در این فاصله سیب زمینی را پوست کنید و خلالی خرد کنید و در روغن سرخ کنید. در 45 دقیقه آخر پخت خورشت ، آلوچه ها و سیب زمینی ها را داخل خورشت اضافه کنید تا خورشت جا بیفتد.

نکات تکمیلی در مورد خورش قیمه آلو

خورش قیمه آلو جزو انواع خورش میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 3 ساعت میباشد . خورش قیمه آلو را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - میل کرد .توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 5 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه خورش قیمه آلو