سقوط فضاپیمای چین در ایران روز 13 بدر؟!

سقوط فضاپیمای چین در ایران روز 13 بدر؟!

منتشر شده توسط :نمناک

به سادگی پول در بیارید !!!

کلیک کن !!!

بزرگترین ربات کسب درآمد
لینک ربات رو برات گذاشتم

کلیک کن !!!


کارشناسان پیش بینی کرده بودند فضاپیمای چینی در ایران سقوط کند اما فضاپیمای تیان گونگ -1 در اقیانوس آرام فرود آمد.
سقوط فضاپیمای چین در ایران روز 13 بدر؟!کارشناسان پیش بینی کرده بودند فضاپیمای چینی در ایران سقوط کند اما فضاپیمای تیان گونگ -1 در اقیانوس آرام فرود آمد. تاریخ انتشار : 13 فروردین 1397

ماجرای سقوط فضاپیما در ایران در روز 13 بدر چیست؟

پیش بینی شده است که ایستگاه فضایی «تیان گونگ-1» بین بامداد 12 فروردین تا ظهر 13 فروردین وارد جو زمین شود. مسیر سقوط هنوز مشخص نیست و ایران هم فعلا در ناحیه سقوط قرار دارد.

کارشناسان فضایی پیش بینی کرده اند که ایستگاه فضایی «تیان گونگ-1» حوالی ساعت 14:00 روز اول آوریل به وقت جهانی وارد جو زمین می شود. این بازه زمانی البته گسترده است و از 16 ساعت قبل تا 16 ساعت بعد از زمان اعلام شده ادامه دارد. بازه زمانی سقوط فضاپیما به وقت تابستانی ایران، از ساعت 2:30 بامداد 12 فروردین تا ساعت 10:30 روز 13 فروردین را شامل می شود. در حال حاضر، فضاپیمای چینی در ارتفاع 177 کیلومتری از سطح زمین قرار دارد و هر 88 دقیقه یک بار زمین را دور می زند. با توجه به گردش مداری سریع و بازه 32ساعته ورود، هنوز نمی توان مسیر سقوط فضاپیما را به دقت مشخص کرد. در حال حاضر، تمام نقاط زمین که بین عرض های جغرافیایی 43 درجه شمالی تا 43 درجه جنوبی واقع شده اند، بالقوه در مسیر سقوط این فضاپیما قرار دارند. البته «تیان گونگ-1» با ورود به جو زمین، به شکل آذرگویی درخشان می سوزد و به قطعات کوچک تر خرد می شود؛ اما امکان دارد که برخی از این قطعات به سطح زمین برخورد کنند و روی بیضی کشیده ای به طول هزاران کیلومتر و پهنای 10 کیلومتر پراکنده شوند. به احتمال زیاد، پژوهشگران خواهند توانست مسیر و زمان دقیق سقوط «تیان گونگ-1» را مشخص کنند؛ پس گوش به زنگ باشید.

فضاپیمای چینی در اقیانوس آرام فرود آمد

به نقل از اسکای نیوز، فضاپیمای سرگردان چینی بالاخره با سرعت 17 هزار مایل برساعت در اقیانوس آرام (سواحل تاهیتی) فرود آمد. بخش اعظم این فضاپیما هنگام ورود به اتمسفر زمین سوخته بود. به گفته کارشناسان این فضاپیما در ساعت 1.15 دقیقه بامداد یکشنبه به وقت انگلیس فرود آمد. ابتدا تصور می شد این ایستگاه فضایی 9 تنی در سواحل برزیل فرود آید. فضاپیمای Tiangong-1 در سال 2011به عنوان بخشی از برنامه های آزمایشی سازمان فضایی چین به مدار زمین ارسال شد. ابتدا قرار بود در سال 2013 میلادی دوره فعالیت آن تکمیل شود اما ماموریت آن به طور مداوم ادامه یافت. همچنین ورود آن به مدار زمین برنامه ریزی شده بود. اما درنهایت Tiangong-1 در مارس 2016 از دسترس خارج شد. نخست پیش بینی می شد فضاپیما در 2017 فرودآید اما تاریخ دقیق آن به تاخیر افتاد.

سقوط فضاپیمای چین در ایران روز 13 بدر؟!