طرز تهیه “مرغ بریان بدون فر” با نکات لازم و ضروری

طرز تهیه “مرغ بریان بدون فر” با نکات لازم و ضروری

منتشر شده توسط :نمناک

به سادگی پول در بیارید !!!

کلیک کن !!!

بزرگترین ربات کسب درآمد
لینک ربات رو برات گذاشتم

کلیک کن !!!


مرغ بریان غذایی است عالی و خوشمزه ولی اکثر خانمها به دلیل طبخ این غذا در فر به سراغش نمی روند. طرز تهیه “مرغ بریان بدون فر” برای این دسته از خانم ها در آشپزخانه نمناک.
مرغ بریان را بدون فر با طعمی به این بی نظیری درست کنیدمرغ بریان غذایی است عالی و خوشمزه ولی اکثر خانمها به دلیل طبخ این غذا در فر به سراغش نمی روند. طرز تهیه “مرغ بریان بدون فر” برای این دسته از خانم ها در آشپزخانه نمناک.

 طرز تهیه مرغ بریان بدون فر

برای درست کردن مرغ بریانی بدون استفاده از فر چه موادی نیاز داریم :

 مرغ متوسط............1 عددپیاز............1 عددفلفل دلمه ای............1عددآبلیمو............4 تا 5 ق غ پوره گوجه فرنگی............نصف لیوانپودر سیر............2 ق مکره ............ به میزان کافی زعفران دم کرده............به مقدار کافیسیب زمینی............ به مقدار لازمنمک و فلفل ............به میزان لازم

طرز تهیه مرغ بریان بدون فر

ابتدا مرغ را کاملا تمیز کنید و بشوید ولی پوست آن را جدا نکنید. پس از خشک کردن مرغ تمام سطح مرغ را چه از داخل و چه از بیرون حسابی با کره چرب کنید.بعد مقداری از زعفران دم کرده ، آبلیمو، نمک ، فلفل سیاه  ، پودر سیر و پوره گوجه فرنگی را با هم مخلوط میکنیم و با قلمو روی تمام قسمت های بدن مرغ میمالیم تا خوب مزه دار شود.

پیاز و فلفل دلمه ا ی خرد شده را هم در داخل شکم مرغ میریزیم .

مرغ را داخل یک ظرف در بسته قرار میدهیم تا به مدت 10 ساعت در داخل یخچال استراحت کند و کاملا مزه دارشود.

بعد از اینکه مرغ را از یخچال خارج کردیم تا بپزیم مواد داخل شکمش را خالی میکنیم و پاهای مرغ را با نخ میبندیم و داخل یک فویل که کفش را با نمک زیاد پوشاندیم قرار میدهیم .در کنار مرغ چند عدد سیب زمینی شسته شده با پوست  هم قرار میدهیم و فویل را دور مرغ کاملا میپیچیم. فویل پیچیده شده را داخل قابلمه ای قرار میدهیم و روی در قابلمه دم کنی میگذاریم و اجازه میدهیم ابتدا  15 دقیقه با حرارت بالا و بعد به مدت یک و نیم تا 2 ساعت با حرارت ملایم بپزد.

بعد از اینکه زمان پخت مرغ به پایان رسید در فویل را باز میکنیم و روی مرغ را با مقداری از مخلوط کره آب شده ، آبلیمو و  زعفران دم کرده می مالیم و بعد از 15 تا 20 دقیقه از روی حرارت بر میداریم.

 

 در این فاصله میتوانید پیاز و فلفل خرد شده را که از داخل شکم مرغ بیرون کشیدید با مقداری کره ، آبلیمو ، زعفران و پوره گوجه فرنگی مخلوط کنید و به عنوان سس مرغ  سرخ کنید.

نکات تکمیلی در مورد مرغ بریان بدون فر

مرغ بریان بدون فر جزو خوراک - مرغ و پرنده میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 8 ساعت و و زمان پخت و انتظار آن در حدود 2 ساعت میباشد . مرغ بریان بدون فر را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار - میل کرد .توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه مرغ بریان بدون فر با نکات لازم و ضروری