سفر حج عمره 94 رسما تعلیق شد

سفر حج عمره 94 رسما تعلیق شد

منتشر شده توسط :نمناک

به سادگی پول در بیارید !!!

کلیک کن !!!

بزرگترین ربات کسب درآمد
لینک ربات رو برات گذاشتم

کلیک کن !!!


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تعلیق و متوقف شدن سفر حج عمره تا محاکمه متجاوزان به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده خبر داد.
سفر حج عمره 94 رسما تعلیق شدوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تعلیق و متوقف شدن سفر حج عمره تا محاکمه متجاوزان به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده خبر داد. تاریخ انتشار : 24 فروردین 1394

علی جنتی اعلام کرد پس از مطالعات و بررسی های انجام شده امروز - دوشنبه 24 فروردین - به سازمان حج دستور داده شد تا زمانی که این افراد مجرم (متجاوزان به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده) محاکمه بشوند و مورد مجازات قرار بگیرند، فعلا عمره متوقف می شود و پروازهای ایران تعلیق خواهد شد.او ادامه داد:با توجه به اتفاقی که افتاده، حیثیت عمومی ملت ایران خدشه دار شده است و یک خواست عمومی بین ملت شکل گرفته است و باید واکنشی نشان داده شود.جنتی تاکید کرد:بسیاری از مراجع عظام تقلید ابراز نگرانی کردند، مخصوصا اینکه در گذشته هم برخی برخوردها با زائران و روحانیون کاروان ها صورت گرفته بود؛ به همین دلیل با توجه به بررسی های صورت گرفته تصمیم بر توقف عمره گرفته شد.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین اظهار کرد:درباره حادثه تاسف باری که در فرودگاه جده اتفاق افتاده از طریق دیپلماتیک با مقامات سعودی صحبت شده و آنها قول دادند که این افراد دستگیر شده را مجازات کنند. آنها حتی تصریح کردند که آنها را اعدام می کنند، اما در عمل هنوز اتفاقی نیفتاده است.او گفت:به این ترتیب خدشه دار شدن حیثیت عمومی ملت ایران ما را بر این داشت که تصمیم بگیریم.جنتی درباره اینکه آیا گزارشی را که قرار بود در این باره به رئیس جمهور ارائه کنند آماده شده یا خیر؟ گفت:هنوز گزارش ارائه نشده، اما تعلیق پروازها و توقف عمره را ابلاغ کردیم. گزارش هم به رئیس جمهور ارائه خواهد شد.وزیر ارشاد این خبر را در حاشیه برنامه ای که امروز به مناسبت روز زن در وزارت ارشاد برگزار می شد، اعلام کر.

هواپیمای زائران ایرانی ساعت14:30 به مقصد مدینه پرواز می کند

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به ابلاغ وزیر ارشاد مبنی بر لغو سفر عمره اظهار کرد:با توجه به بی حرمتی ماموران عربستانی به دو نوجوان ایرانی، براساس گفته وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی سفر عمره تا اطلاع ثانوی لغو شد. وی افزود:کسانی هم که در حال حاضر در عربستان سعودی  حضور دارند پس از برگزاری اعمال حج به کشور باز خواهند گشت.این در حالی است که بر اساس پیگیری های خبرنگار باشگاه خبرنگاران از اطلاعات پرواز فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) هواپیمایی عربستان در این فرودگاه در حال مسافرگیری زائران ایرانی است و هواپیمای تهران_جده  راس ساعت 14:30 ازاین فرودگاه به مقصد مدینه  پرواز می کند.

سفر حج عمره 94 رسما تعلیق شد