“طرز تهیه خورش فسنجان” لوبیا و بادمجان

“طرز تهیه خورش فسنجان” لوبیا و بادمجان

منتشر شده توسط :نمناک


خورش فسنجان لوبیا و بادمجان یک خورش اصیل ایرانی مخصوص شهر رفسنجان است . لوبیا چشم بلبلی و بادمجان طعم متفاوتی به این خورش می دهد.
طرز تهیه خورش فسنجان” لوبیا و بادمجانخورش فسنجان لوبیا و بادمجان یک خورش اصیل ایرانی مخصوص شهر رفسنجان است . لوبیا چشم بلبلی و بادمجان طعم متفاوتی به این خورش می دهد.

مواد لازم خورش فسنجان لوبیا و بادمجان:

سینه مرغ:یک عددلوبیا چشم بلبلی:یک دوم پیمانهبادمجان:2 عددمغز گردو:یک پیمانهپیاز:یک عددرب گوجه فرنگی:یک قاشق سوپ خوریرب انار:2 قاشق سوپ خورینمک و زردچوبه:به دلخواه

طرزتهیه خورش فسنجان لوبیا و بادمجان:

 سینه مرغ را با پیاز رنده شده و نصف پیمانه آب بپزید. بادمجان ها را روی حرارت کم تفت دهید و بعد لوبیا ی پخته شده و گردوی چرخ شده  را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

بعد از کمی تفت دادن ، رب انار ، رب گوجه فرنگی ، نمک و زرد چوبه را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

وقتی سینه مرغ پخته شد با بقیه مواداضافه کنید و اجازه دهید تا همه مواد کنار هم  به مدت 20 دقیقه روی حرارت کم بپزند و جا بیفتند.

نکات تکمیلی در مورد طرز تهیه خورش فسنجان

طرز تهیه خورش فسنجان جزو انواع خورش میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 30دقیقه میباشد . طرز تهیه خورش فسنجان را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - میل کرد .توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 2 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه خورش فسنجان لوبیا و بادمجان