بابا غنوش | طرز تهیه بابا غنوش خوشمزه پیش غذای عربی

بابا غنوش | طرز تهیه بابا غنوش خوشمزه پیش غذای عربی

منتشر شده توسط :نمناک


باباغنوش یا باباغنوچ یک پیش غذا یا یک دیپ ساده عربی است و می توان همراه غذا و یا با نان، تکه های کرفس، گوجه و سبزیجات سرو کرد.
طرز تهیه بابا غنوش - پیش غذای خوشمزه عربیباباغنوش یا باباغنوچ یک پیش غذا یا یک دیپ ساده عربی است و می توان همراه غذا و یا با نان، تکه های کرفس، گوجه و سبزیجات سرو کرد.

طرز تهیه بابا غنوش غذای خوشمزه و مشهور مصری

بابا غنوش انواع مختلفی دارد که می توانید آن ها را تصور کنید ، اما سعی کنید طعم پایه آن را حفظ کنید ؛ در این بخش از طرز تهیه غذاهای خارجی آشپزخونه نمناک امروز دو دستورالعمل بسیار خوش مزه بابا غنوش را در اختیارتان خواهیم گذاشت. اگر تا به حال آن را ندیده اید، خواهید دید چگونه بادمجان خوش مزه را آماده خواهیم کرد . به همین ترتیب می توانید از تمام فواید سلامتی که باید ارائه دهید بهره مند شوید. این کار برای افرادی که تا آخرین دقیقه صبر می کنند آسان است.

بابا غنوش عربی خاور میانه

مواد لازمسه حبه سیر3 عدد بادمجان1/2قاشق چایخوری زیره سبز ( 2 گرم )1/ 2 فنجان تاهینی ( 120 میلی لیتر )3 قاشق سوپ خوری آب لیمو ( 45 میلی لیتر )1 / 2 قاشق چای خوری فلفل قرمز ( 2 گرم )روغن زیتوننمک 

طرز تهیه بابا غنوش خاور میانه

دستورالعمل

بادمجان را به طور کامل بشویید و آن ها را تکه تکه کنید.سپس آن ها را در قابلمه با آب و کمی نمک بجوشانید. اگر عجله دارید، می توانید آن ها را بپزید تا پوست آن سیاه شود.وقتی نرم، شد آن ها را بکوبید. اگر آن ها را پخته اید، اول پوست آن را بکنید.بادمجان ها را فشار دهید تا برخی از آب آن خارج شود . این کار به رفع هرگونه تلخی کمک خواهد کرد.حالا زیره سبز ، نمک، حبه سیر، و تاهینی را اضافه کنید . تاهینی خمیر کنجد است و در همه انواع غذاهای خاور میانه به کار می رود. طعم و بافت خوش مزه ی دارد.سپس آب لیمو و فلفل را اضافه و به خوبی مخلوط کنید.به تدریج روغن زیتون را اضافه وهم بزنید.در نهایت، اگر دوست دارید چاشنی بیشتری به آن اضافه و سپس میل کنید. 

دستور العمل کامل بابا غنوش عربی

بابا غنوش با سیب زمینی :

حالا نشان خواهیم داد چگونه با افزودن سیب زمینی به پوره بادمجان ، در دستورالعمل قبلی تغییر ایجاد کنید. به بابا غنوش بافت و طعم متفاوتی می دهد.مواد لازم2 عدد سیب زمینی1 عدد بادمجان8 عدد لوبیا سبز1 عدد پیاز1 / 4 فنجان پنیر خامه ای ( 60 میلی لیتر )روغن زیتوننمک1/2قاشق چایخوری فلفل شیرین ( 2 گرم ) 

طرز تهیه بابا غنوش با سیب زمینی

دستورالعمل

فر را در دمای 375 درجه سانتی گراد گرم کنید . لوبیا سبز و سیب زمینی را بشویید و پوست کنید سپس با کمی نمک بجوشانید. ( اگر دوست دارید بعدا آبگوشت درست کنید، پوست هارا نگه دارید )زمانی که پخته شد ، از آب بیرون آورید و خرد کنید.پیاز را پوست و خرد کنید . و با کمی روغن زیتون در ماهی تابه حرارت دهید و قبل از اینکه قهوه ای شوند از روی حرارت بردارید.حالا بادمجان را پوست بکنید و کلفت خرد کنید . روی کاغذ روغنی گذاشته و با نمک و فلفل شیرین مزه دار کنید و 25 دقیقه بپزید.بعد از آن ، بادمجان، سیب زمینی، لوبیا سبز و پیاز را مخلوط کنید.هم چنین پنیر خامه ای و نصف فنجان آب را اضافه کنید تا بافت بهتری بدست بیاید. برای بهبود طعم، از آب پخت سیب زمینی استفاده کنید.حالا همه چیز را با هم مخلوط کنید تا نرم شود.

تکمیل کردن

وقتی بابا غنوش آماده شد، آن را بخورید . آن را به کاسه ی دیگر منتقل و با کمی جعفری و یا دانه های بو داده تزیین کنید.

تکمیل کردن بابا غنوش

نکات تکمیلی در مورد بابا غنوش

بابا غنوش جزو غذای ملل - عربی میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 20دقیقه میباشد . بابا غنوش را می توانید در وعده میان وعده - پیش غذا - سرو کنید . توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

بابا غنوش ، طرز تهیه بابا غنوش خوشمزه پیش غذای عربی