ته چین گوشت | طرز تهیه “ته چین گوشت” گرمساری

ته چین گوشت | طرز تهیه “ته چین گوشت” گرمساری

منتشر شده توسط :نمناک

به سادگی پول در بیارید !!!

کلیک کن !!!

بزرگترین ربات کسب درآمد
لینک ربات رو برات گذاشتم

کلیک کن !!!


چلو گوشت، یکی از قدیمی ترین غذاهای اعیانی مناطق مرکزی ایران است. غذایی چرب و پرکالری و البته همچنان گران که گرمساری ها به آن ته چین هم می گویند.
طرز تهیه “ته چین گوشت” گرمساریچلو گوشت، یکی از قدیمی ترین غذاهای اعیانی مناطق مرکزی ایران است. غذایی چرب و پرکالری و البته همچنان گران که گرمساری ها به آن ته چین هم می گویند.

مواد لازم برای ته چین گوشت گرمساری

برنج :6 پیمانهگوشت تازه بره :500 گرمپیاز نگینی خرد شده :1 عدد متوسطکشمش :  100گرمگرد لیمو :1 قاشق غذا خوریزعفران :1 قاشق غذا خوری برای تزییننمک و فلفل و روغن :به میزان لازم

طرز تهیه ته چین گوشت گرمساری :

ابتدا برنج را بشویید و با مقداری آب و نمک به مدت 2 ساعت خیس دهید. بعد قابلمه ای را از آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید .

سپس آب برنج را خارج کنید و برنج را داخل آب جوش بریزید. بعد از اینکه مغز برنج نیمه پخت شد آن را آبکشی کنید.کشمش را هم به مدت نیم ساعت در آب سرد خیس دهید.

گوشت را هم به صورت ورقه های نازک برش دهید و به مقداری نمک ، فلفل و گرد لیمو آغشته کنید.سپس پیاز خرد شده را لابه لای گوشت بریزید.

ته قابلمه مورد نظرتان مقداری روغن بریزید به طوری که فقط چرب شود. سپس 4 تا 5 کفگیر برنج آبکش شده را در کف قابلمه بریزید. بعد گوشت آماده شده را روی برنج قرار دهید و بقیه برنج را روی گوشت بریزید.

در گوشه ای از قابلمه کشمش ها را بریزید تا به همراه برنج دم بکشد. یک فنجان آب هم در اطراف دیواره برنج بریزید و حرارت را کم کنید تا برنج دم بکشد و گوشت پخته شود.

بهتر است هنگام آبکش کردن برنج ،آن را زنده تر بردارید.

نکات تکمیلی در مورد ته چین گوشت

ته چین گوشت جزو غذای محلی - سایر میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 2 ساعت و و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت میباشد . ته چین گوشت را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار - میل کرد .توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

ته چین گوشت ، طرز تهیه ته چین گوشت گرمساری