ته چین گوشت و لبو | طرز تهیه “ته چین گوشت و لبو (فیروزکوهی)”

ته چین گوشت و لبو | طرز تهیه “ته چین گوشت و لبو (فیروزکوهی)”

منتشر شده توسط :نمناک

به سادگی پول در بیارید !!!

کلیک کن !!!

بزرگترین ربات کسب درآمد
لینک ربات رو برات گذاشتم

کلیک کن !!!


این ته چین در فیروزکوه، دماوند و شهرهای غربی استان سمنان همچون گرمسار طبخ می شود. در این مناطق به علت سردی هوا در زمستان ها از این غذا استفاده می شود و از لحاظ انرژی و کالری در سطح مطلوب و بالایی برخوردار است.
طرز تهیه “ته چین گوشت و لبو (فیروزکوهی)این ته چین در فیروزکوه، دماوند و شهرهای غربی استان سمنان همچون گرمسار طبخ می شود. در این مناطق به علت سردی هوا در زمستان ها از این غذا استفاده می شود و از لحاظ انرژی و کالری در سطح مطلوب و بالایی برخوردار است.

مواد لازم برای ته چین گوشت و لبو (فیروزکوهی) :

چغندر :3 عدد متوسطگوشت :350 گرمبرنج :  5 پیمانهسیب زمینی :2 عدد بزرگ و 5 عدد ریزترشی مثل آلو قیسی یا لواشک ترش :به مقدار لازمزیره :  به مقدار کمزعفران :  به میزان لازم

طرز تهیه ته چین گوشت و لبو (فیروزکوهی)

گوشت را با کمی نمک ، فلفل ، زیره و  زعفران دم کرده مزه دار کنید.برنج را بشویید و 2 _3 ساعتی در مقداری آب و نمک خیس دهید.بعد طبق روال همیشگی در آب جوش بجوشانید و آبکش کنید .

سپس برنج  را به دو قسمت تقسیم کنید.

مقداری روغن ته قابلمه ای بریزید و سیب زمینی ها ی درشت را به صورت حلقه ای ببرید و در کف قابلمه بچینید تا به عنوان ته دیگ استفاده شود.

بعد نصف برنج را روی سیب زمینی ها بریزید و کمی زیره روی برنج بپاشید.بعد گوشت خام مزه دار شده  را روی برنج بگذارید و کمی دنبه در کنار آن قرار دهید.

نصف دیگر برنج را روی گوشت بریزید و مقداری زیره هم روی آن بپاشید. برنج را به صورت تپه ای در بیاورید تا به دیواره های قابلمه نچسبد.

برای اینکه برنج طعم ترشی و خوشمزه تری بگیرد در کنار آن آلو و لواشک قرار دهید.

سپس روی برنج و زیره پاشیده شده ، سیب زمینی های کوچک و ورقه هایی از لبو قرار دهید و شعله زیر قابلمه را کم کنید و در قابلمه را به مدت 10 دقیقه بدون دم کنی بگذارید.

بعد روی در آن دم کنی بگذارید و چیزی شبیه به پتوی کوچک روی آن قرار دهید تا باعث گرم نگه داشتن روی قابلمه شود.

این پلو باید به مدت 2 ساعت  روی حرارت کم باشد تا گوشت وسط برنج کاملا پخته شود.اگر هم احتیاج بود از شعله پخش کن استفاده کنید.

نکات تکمیلی در مورد ته چین گوشت و لبو (فیروزکوهی)

ته چین گوشت و لبو (فیروزکوهی) جزو غذای محلی - سایر میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 2 ساعت میباشد . ته چین گوشت و لبو (فیروزکوهی) را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار - میل کرد .توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 5 نفر مناسب میباشد .

ته چین گوشت و لبو ، طرز تهیه ته چین گوشت و لبو (فیروزکوهی)