تسبیحات حضرت زهرا (س)|معجزات و فواید تسبیحات حضرت زهرا (س)

تسبیحات حضرت زهرا (س)|معجزات و فواید تسبیحات حضرت زهرا (س)

منتشر شده توسط :نمناک

به سادگی پول در بیارید !!!

کلیک کن !!!

بزرگترین ربات کسب درآمد
لینک ربات رو برات گذاشتم

کلیک کن !!!


تسبیحات حضرت زهرا (س) را پیامبر (ص) به ایشان آموخت تا مشکلات بر ایشان آسان شود. تسبیحات اربعه که هدیه ای بود از سمت پیامبر تا آخرین لحظات عمر باارزش حضرت زهرا با ایشان بود و در هیچ حال ترک نمی شد.
معجزات و فواید تسبیحات حضرت زهرا (س)تسبیحات حضرت زهرا (س) را پیامبر (ص) به ایشان آموخت تا مشکلات بر ایشان آسان شود. تسبیحات اربعه که هدیه ای بود از سمت پیامبر تا آخرین لحظات عمر باارزش حضرت زهرا با ایشان بود و در هیچ حال ترک نمی شد.

معجزات تسبیحات حضرت زهرا

 تسبیحات حضرت زهرا (س) , بزرگ بانوی دوعالم در عین سادگی بسیار قدرتمند و موثر است . جوری که پیامبر در زمان سختی تسبیحات اربعه را به ایشان اموخت تا تمام سختی های دنیا براو آسان گردد.

با اینکه اذکار وارد شده در منابع اسلامی از آن جهت که ذکر خداوند متعال هستند دارای فضیلت می باشند و موجب پاکی دل و جلای روح می شوند اما بعضی از آنها بر بعضی دیگر برتری داده شده اند.

در این میان تاکید شیعه بر افضل بودن تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام دلیل دیگری دارد و آن این است که این تسبیح منسوب به دختر گرامی پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله یعنی حضرت فاطمه علیهاالسلام می باشد و آن حضرت تا آخرین لحظات حیات بر انجام آن مداومت داشته و در هیچ حال آن را ترک نمی کرده است.

  

ذکر تسبیحات حضرت زهرا (س)

امام علی علیه السلام فرمود:او (فاطمه علیهاالسلام) با وجود اینکه از محبوبترین اشخاص در نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله بود ولی خدمتکاری نداشت و خود کارهای منزل را انجام می داد، او با مشک آب می آورد تا آنجا که اثر بند آن در شانه و سینه او باقی مانده بود و آنقدر خانه را جارو کرد که غبار، تمام لباسهایش را در بر گرفته بود، و آنقدر در زیر دیگ غذا آتش افروخته بود که لباسهایش رنگ عوض‍ کرده و بوی دود می داد؛ هنگامی که سختی های او بیشتر شد، به او گفتم:چرا نزد پیامبر صلی الله علیه و آله نمی روی و از او کنیزی نمی خواهی تا در کارهای خانه به تو کمک کند؟

فاطمه به نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله رفت تا در این باره با وی سخن بگوید، ولی از آن جهت که اشخاصی نزد پیامبر بودند، چیزی نگفته به خانه بازگشت .

 پیامبر که دریافته بود فاطمه برای عرض حاجتی به نزد وی آمده ، صبح روز بعد به نزد ما آمد و از فاطمه درباره علت مراجعه روز گذشته اش سۆ ال نمود. و من آنچه را که بین خودم و فاطمه صحبت شده بود، به رسول خدا صلی الله علیه و آله عرض کردم .

 رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:ای فاطمه ! به تو چیزی را عطا کنم که از خدمتکار و دنیا با آن چه در آن است بهتر باشد. بعد از نماز سی و چهار مرتبه الله اکبر، سی و سه مرتبه الحمدلله و سی و سه مرتبه سبحان الله بگو. این کار برای تو بهتر است از آن چه در دنیا می خواهی و آن چه در آن است. 

 در این حال فاطمه سه بار گفت:از خدا و رسولش راضی شدم و چنین خواهم کرد. 

تسبیحات حضرت فاطمه بعد نماز

 

فواید و اسرار تسبیحات حضرت زهرا (س)

امام باقر علیه السلام می فرماید:

 به خداوند سوگند اگر چیزی بهتر از این تسبیح وجود داشت، همانا رسول خدا صلی الله علیه و آله او را به فاطمه علیهاالسلام می آموخت .

 تسبیح حضرت زهرا علیهاالسلام از آثار و برکات بسیاری برخوردار است که با توجه به روایات اسلامی به پاره ای از آن اشاره می شود.

 1. آمرزش گناهان

 امام صادق علیه السلام می ‏فرماید:

 هر کس پس از اتمام نماز واجب و قبل از آنکه حالت نماز را بر هم زند - در همان حالت نشسته و رو به قبله - تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام را به جای آورد گناهان او بخشیده می شود. 

 2. نجات از بدبختی

 امام صادق علیه السلام می ‏فرماید:

 ای اباهارون! ما بچّه‏ های خود را همان طور که به نماز امر می ‏کنیم، به تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام نیز امر می‏ کنیم. تو نیز بر آن مداومت کن؛ زیرا هرگز به شقاوت نیفتاده است، بنده‏ای که بر آن مداومت نموده است.

 3. پاداش بهشت  

 امام صادق علیه السلام می فرماید:

 هر کس تسبیح فاطمه علیهاالسلام را در نماز واجب و قبل از این که از حالت جلوس تشهد و سلام خارج شود به جا آورد، خدا بهشت را بر او واجب کند. 

 4. بسیار به یاد خدا  

 امام صادق علیه السلام درباره آیه «اذکروا الله ذکرا کثیرا» می فرماید:

 کسی که تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام را بگوید، خدا را به ذکر کثیر یاد کرده است.

 و نیز می فرماید:هر کس شب را با تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام سپری کند (و هنگام خواب تسبیح گوید) از مردان و زنانی باشد که خدا را زیاد یاد می کنند.

 5. سپری در برابر شیطان

 امام باقر علیه السلام می‏ فرماید:

 هر کس تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام را به جا آورد و پس از آن استغفار کند، مورد مغفرت قرار می‏ گیرد و آن تسبیح به زبان صد است و در میزان (اعمال) هزار (ثواب) دارد و شیطان را دور کرده و خدای رحمان را خشنود می‏نماید.

 همچنین از امام صادق علیه السلام منقول است که:

 هرگاه یکی از شما به بستر رود، فرشته ای بزرگوار و شیطانی سرکش به سرعت به سوی او آیند. آن فرشته به او گوید:روزت را به خوبی ختم کن، و شبت را به خوبی بگشا. و شیطان به او گوید:روزت را به گناه ختم کن، و شبت را به گناه بگشای .

 پس اگر شخص از فرشته بزرگوار اطاعت کند و روزش را به یاد خدا ختم نماید و شبش را هنگامی که به بستر رود به یاد خدا آغاز کند و سی و چهار مرتبه الله اکبر و سی و سه مرتبه سبحان الله و سی و سه مرتبه الحمد لله بگوید، آن فرشته ، شیطان را از او می راند و شیطان دور می شود.

 و آن فرشته تا زمانی که وی از خواب بیدار شود، او را محافظت نماید. و هنگامی که شخص از خواب بیدار شود، (باز هم ) آن شیطان به سوی او بشتابد و مانند آنچه قبل از خواب وی را گفته بود، به او بگوید.

 و آن فرشته نیز مانند آن چه قبل از این که بخوابد به او گفته بود، به وی بگوید. پس اگر آن بنده خدای عز و جل را همانسان که اول (در شب گذشته و قبل از خواب ) یاد کرده بود، (مجددا) یاد کند، آن فرشته شیطان را از او براند و شیطان از وی دور شود، و خداوند عزوجل ثواب عبادت شب را برای او بنویسد.

 او با وجود اینکه از محبوبترین اشخاص در نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله بود ولی خدمتکاری نداشت و خود کارهای منزل را انجام می داد، او با مشک آب می آورد تا آنجا که اثر بند آن در شانه و سینه او باقی مانده بود و آنقدر خانه را جارو کرد که غبار تمام لباسهایش را در بر گرفته بود، و آنقدر در زیر دیگ غذا آتش افروخته بود که لباسهایش رنگ عوض ‍ کرده و بوی دود می داد.

 

تسبیحات حضرت زهرا (س) بعد نماز چیست؟

در تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام شایسته است به نکاتی که در روایات بیان شده است، توجه نماییم. از قبیل:

 -ابتدا از الله اکبر آغاز کنیم و سپس الحمدلله و در آخر ذکر سبحان الله به جای آوریم .

 -اذکار آن را متصلا انجام داده و قطع نکنیم.

-بلافاصله پس از سلام نماز گفته شود.

 -بعد از اتمام تسبیح ، ذکر لا اله الا الله نیز گفته شود.

 در این میان چنانچه پس از اتمام تسبیح شک کردیم که آیا تعداد اذکار را درست گفته ایم یا نه ، طبق نظر بزرگان دین با توجه به «قاعده فراغ» به شک مذکور توجه نکرده و بنا را بر صحت می گذاریم.

 شایان ذکر است که تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام از ذکرهای مجرب و مشهور است که به جای آوردن آن در همه حال و همه جا مطلوب است و اینکه در برخی از موارد خاص مانند بعد از اقسام نمازها(14)، قبل از خواب(15)، به هنگام سفر(16)، بعد از نمازهای نافله (17) و غیره توصیه شده است مانع از آن نمی شود که با به جای آوردن آن در سایر مواقع و در همه حال، از فواید و آثار مترتب بر آن بهره مند نباشیم .

 

ساده اما راهگشا

 همانطور که در روایات مشاهده شد، نباید چنین پنداشت که این تسبیح به لحاظ اینکه ظاهری بسیار خلاصه دارد و انجام دادن آن بسیار آسان است، چگونه می‏ شود از چنین آثار و برکاتی برخوردار باشد؟! آری! این تسبیح به ظاهر بسیار خلاصه است؛ امّا در نزد آگاهان و عارفان آشنا، دریایی از حقایق و اسرار توحید را در بر دارد و نیز انجام آن به ظاهر خیلی آسان است؛ ولی اگر خوب به جا آورده شود، کلید باز نمودن بسیاری از دربهای بسته است. 

تسبیحات حضرت زهرا (س) ، معجزات و فواید تسبیحات حضرت زهرا (س)