فسنجان با کوفته قلقلی | طرز تهیه “فسنجان با کوفته قلقلی”

فسنجان با کوفته قلقلی | طرز تهیه “فسنجان با کوفته قلقلی”

منتشر شده توسط :نمناک


خورش فسنجان به شکل های مختلف درست می شود. با گوشت قلقلی، مرغ و مرغابی و هر کدام از آنها هم لطف خودش را دارد. در این بخش برای شما دستور تهیه “فسنجان با کوفته قلقلی” را در نظر گرفته ایم.
طرز تهیه “فسنجان با کوفته قلقلیخورش فسنجان به شکل های مختلف درست می شود. با گوشت قلقلی، مرغ و مرغابی و هر کدام از آنها هم لطف خودش را دارد. در این بخش برای شما دستور تهیه “فسنجان با کوفته قلقلی” را در نظر گرفته ایم.

مواد لازم فسنجان با کوفته قلقلی

گوشت چرخ کرده:600 گرمگردوی چرخ کرده:500 گرمرب انار:2 پیمانهنمک و زرچوبه:به میزان لازمزعفران و دارچین:به میزان لازمپیاز:1عددشکر:در صورت تمایل

طرز تهیه فسنجان با کوفته قلقلی

آب پیاز رنده شده را بگیرید و با گوشت و مقداری نمک و زردچوبه مخلوط کنید و با دست خوب ورز دهید .

بعد از مواد گوشتی به اندازه یک گردو بردارید و  به صورت کوفته ها قلقلی  در بیاورید و در روغن سرخ کنید.به طوری که همه طرف آن سرخ شود. 

در مرحله بعد گردو ها را روغن تفت دهید تا رنگش یک درجه تیره ترشود. 

بعد به آن یک پیمانه آب اضافه کنید و بگذارید تا بپزد.

بعد از اینکه گردو ها کم کم از خود روغن پس دادند رب انار را به آن اضافه کنید و بعد از 45 دقیقه گوشت های قلقلی سرخ شده را به آنها اضافه کنید.

بعد از یک ربع پختن کوفته ها ، خورشت را بچشید و میزان ترشی آن را اندازه بگیرد و اگر لازم بود به آن شکر اضافه کنید.

زعفران و دارچین را هم در حین پخت خورشت اضافه کنید و بگذارید تا با حرارت ملایم خورشت کاملا جا بیفتد و روغن گردو روی آن را بپوشاند.

نکات تکمیلی در مورد فسنجان با کوفته قلقلی

فسنجان با کوفته قلقلی جزو انواع خورش میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 4 ساعت میباشد . فسنجان با کوفته قلقلی را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - میل کرد .توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

فسنجان با کوفته قلقلی ، طرز تهیه فسنجان با کوفته قلقلی