خورشت تن ماهی | خورشت تن ماهی و سبزیجات اسپانیایی

خورشت تن ماهی | خورشت تن ماهی و سبزیجات اسپانیایی

منتشر شده توسط :نمناک


در آشپزی اسپانیایی بیشتر غذاها از مواد دریایی و سبزیجات درست می‎شود. این دستور پخت سنتی بهترین‎های هر دو مورد را ترکیب می‎کند. زمان آماده‎سازی خورشت تن ماهی با سبزیجات حداکثر1 ساعت است.
خورشت تن ماهی و سبزیجات اسپانیاییدر آشپزی اسپانیایی بیشتر غذاها از مواد دریایی و سبزیجات درست می‎شود. این دستور پخت سنتی بهترین‎های هر دو مورد را ترکیب می‎کند. زمان آماده‎سازی خورشت تن ماهی با سبزیجات حداکثر1 ساعت است.

مواد لازم خورشت تن ماهی و سبزیجات اسپانیایی

تن ماهی ا قوطیگوجه فرنگی 250 گرمسیب زمینی کوچک 1 عددپیاز قرمز 1 عددفلفل دلمه‎ای قرمز ½ عددفلفل سبز دلمه‎ای ½ عددسیر 3 حبهعصاره مرغ ½ 1 پیمانهسرکه سفید ½ پیمانهروغن زیتون بکر 3 قاشق سوپخوریپاپریکا ( پودر فلفل دلمه‎ای قرمز) 2 قاشق چایخوریرب گوجه 1 قاشق سوپخورینمک دریایی 1 قاشق چایخوریجعفری تازه 1 قاشق سوپخوریفلفل سیاه تازه آسیاب شده ½ قاشق چایخوری

 

طرز تهیه خورشت تن ماهی و سبزیجات اسپانیایی

    جعفری تازه، سیر و پیاز قرمز را ریز خرد کنید و فلفل سیاه تازه را آسیاب کنید.    گوجه‎فرنگی های فیله شده را نیز خرد کنید. سیب‎زمینی را پوست گرفته و به قطعات مربع شکل کوچک برش دهید.    فلفل دلمه‎ها را بصورت نوارهای باریک خرد کنید.    2 قاشق سوپخوری روغن را در تابه‎ای بزرگ روی شعله متوسط حرارت دهید. پیاز را برای 6 دقیقه سرخ کنید تا سبک و کمی طلایی شود؛ گهگاهی آن را هم بزنید. سپس فلفل را به تابه اضافه کرده و به مدت 2 تا 3 دقیقه تفت دهید.    سیر، سیب‎زمینی و گوجه را اضافه کنید و برای 2 دقیقه آنها را بپزید. عصاره گوشت یا سبزیجات، سرکه، رب گوجه، پاپریکا، نمک و فلفل را افزوده و بگذارید تا با شعله متوسط به نقطه جوش برسند.    بعد از آن شعله را کم کنید و بدون اینکه درپوش ظرف را بگذارید برای 25 دقیقه بگذارید مواد آرام بجوشند، گهگاهی هم آنها را هم بزنید.    در حالی که خوراک در حال جوش است.    آب تن ماهی را بگیرید و آن به قطعات کوچک خرد کنید.    تن ماهی، جعفری و مابقی روغن زیتون را بیافزایید.    این خورشت را می توانید با برنج یا نان سرو کنید.

نکات تکمیلی در مورد خورشت تن ماهی

خورشت تن ماهی جزو غذای ملل - سایر میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30دقیقه میباشد . خورشت تن ماهی را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 3 نفر مناسب میباشد .

خورشت تن ماهی ، خورشت تن ماهی و سبزیجات اسپانیایی