دیپ اسفناج | طرز تهیه دیپ اسفناج و آرتیشو

دیپ اسفناج | طرز تهیه دیپ اسفناج و آرتیشو

منتشر شده توسط :نمناک


دیپ نوعی چاشنی یا سس است که عموما با چیپس یا سبزیجات سرو می شود. طرز تهیه دیپ اسفناج و آرتیشو را در آشپزخانه نمناک ببینید.
طرز تهیه دیپ اسفناج و آرتیشودیپ نوعی چاشنی یا سس است که عموما با چیپس یا سبزیجات سرو می شود. طرز تهیه دیپ اسفناج و آرتیشو را در آشپزخانه نمناک ببینید.

 مواد لازم برای دیپ اسفناج و آرتیشو

  400 گرم مغز آرتیشو (کنگر فرنگی) خرد کرده 280 گرم اسفناج منجمد یک عدد پیاز کوچک خرد شده 225 گرم خامه ترش یک عد پیاز کوچک خرده کرده دو حبه سیر رنده شده ¾ پیمانه پنیر پارمسان رنده شده ¾ پیمانه شیر نصف پیمانه پنیر فتا خرد شده 1/3 پیمانه سس مایونز یک قاشق غذاخوری سرکه قرمز ¼ قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه 225 گرم پنیر خامه ای  

طرز تهیه دیپ اسفناج و آرتیشو

 مغز آرتیشو، اسفناج، خامه ترش، پیاز، سیر، پارمسان، شیر، فتا، مایونز، سرکه و فلفل را با هم درون آرام پز بریزید. آنها را هم بزنید تا کاملا یکدست شوند. سپس روی آنها پنیر خامه ای بریزید. در آرام پز را بگذارید، حرارت آن را کم کنید و بگذارید 2 ساعت پخته شوند. سپس در قابلمه را بردارید. پنیر خامه ای را اضافه کنید و هم بزنید. آنها را 15 دقیقه دیگر بپزید. 

 

نکات تکمیلی در مورد دیپ اسفناج

دیپ اسفناج جزو پیش غذا - گوناگون میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 2 ساعت و 15دقیقه میباشد . دیپ اسفناج را می توانید در وعده پیش غذا - سرو کنید . توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

دیپ اسفناج ، طرز تهیه دیپ اسفناج و آرتیشو