دیپ ذرت و هالوپینو | طرز تهیه دیپ ذرت و هالوپینو

دیپ ذرت و هالوپینو | طرز تهیه دیپ ذرت و هالوپینو

منتشر شده توسط :نمناک


دیپ ذرت و هالوپینو یک پیشنهاد خوشمزه برای پیش غذا می باشد که طرز تهیه آن را در این مطلب از آشپزخانه نمناک شرح خواهیم داد.
طرز تهیه دیپ ذرت و هالوپینودیپ ذرت و هالوپینو یک پیشنهاد خوشمزه برای پیش غذا می باشد که طرز تهیه آن را در این مطلب از آشپزخانه نمناک شرح خواهیم داد.

مواد لازم برای دیپ ذرت و هالوپینو

  4 ورق ژامبون 3 قوطی کنسرو ذرت دو عدد فلفل هالوپینو خرد شده نصف پیمانه خامه ترش یک پیمانه پنیر فلفلی 1/4 پیمانه پنیر پارمسان نمک و فلفل سیاه 225 گرم پنیر خامه ای، مکعبی 2 قاشق غذاخوری پیاز کوهی خرد شده  

طرز تهیه دیپ ذرت و هالوپینو

تابه را روی حرارت ملایم گرم کنید. ژامبون را اضافه کنید و 6 تا 8 دقیقه تفت دهید تا طلایی شوند. آنها را روی دستمال کاغذی حوله ای بگذارید تا روغن اضافه شان گرفته شود. ذرت، هالوپینو، خامه ترش، پنیر فلفلی و پنیر پارمسان را درون آرام پز بریزید. نمک و فلفل اضافه کنید تا مزه دار شود. خوب هم بزنید. روی آن پنیر خامه ای بریزید. در قابلمه را بگذارید و دو ساعت بپزید. در قابلمه را بردارید و هم بزنید تا پنیر کاملا آب شود. در قابلمه را بگذارید و 15 دقیقه دیگر بپزید. این دیپ را باید گرم با ژامبون و پیازکوهی سرو کنید. 

نکات تکمیلی در مورد دیپ ذرت و هالوپینو

دیپ ذرت و هالوپینو جزو پیش غذا - گوناگون میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 2 ساعت و 20دقیقه میباشد . دیپ ذرت و هالوپینو را می توانید در وعده پیش غذا - سرو کنید . توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 10 نفر مناسب میباشد .

دیپ ذرت و هالوپینو ، طرز تهیه دیپ ذرت و هالوپینو