بلدرچین بریونی | طرز تهیه بلدرچین بریونی با سس کره

بلدرچین بریونی | طرز تهیه بلدرچین بریونی با سس کره

منتشر شده توسط :نمناک


بلدرچین های نازه کوچولو را به همراه سیب زمینی و فلفل دلمه ای درون فر قرار دهید، پس از آن شما یک بلدرچین بریونی دارید که با لذت می توانید آن را میل کنید.
طرز تهیه بلدرچین بریونی با سس کرهبلدرچین های نازه کوچولو را به همراه سیب زمینی و فلفل دلمه ای درون فر قرار دهید، پس از آن شما یک بلدرچین بریونی دارید که با لذت می توانید آن را میل کنید.

 

مواد لازم برای بلدرچین بریونی با سس کره

 4 عدد بلدرچین5 ق س زعفران آب کردهبه میزان لازم نمک و فلفل سیاه5 ق س روغن زیتون 5 عدد سیر خرد شده1 عدد پیاز 1 عدد فلفل دلمه ای1 عدد سیب زمینی   مواد لازم برای سس کره 50 گرم کره5 ق س آب لیموی تازه1 ق چ زعفران آب کردهبه میزان لازم فلفل سیاه و نمک      

طرز تهیه بلدرچین بریونی با سس کره

  در یک ظرف مناسب بلدرچین ها را به زعفران آب کرده، روغن زیتون ، فلفل سیاه ، نمک و سیر خوب آغشته کنید، سپس آن را به مدت 33 ساعت کنار بگذارید تا بلدرچین ها کاملاً مزه دار شوند. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. ظرف مخصوص فر را چرب کنید. سیب زمینی و پیاز را بعد از شست وشو پوست بگیرید، سپس آنها را به صورت حلقه ای خرد کنید. فلفل دلمه ای را هم بشویید و آن را هم خرد کنید. حالا سیب زمینی، پیاز و فلفل دلمه ای را داخل ظرف قرار دهید، سپس بلدرچین ها را داخل ظرف بچینید. روی ظرف را با فویل بپوشانید و چند سوراخ روی فویل ایجاد کنید. حالا ظرف را داخل فر به مدت یک ساعت قرار دهید. در ده دقیقه آخر فویل را بردارید و گریل را روشن کنید تا بلدرچین ها طلایی شوند. در انتها سس را روی خوراک بلدرچین بریزید و سرو کنید.   طرز تهیه سس کره برای تهیه سس، کره را با آب لیمو، نمک، فلفل سیاه و زعفران در یک قابلمه مناسب بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا زمانی که کره آب شده و مواد باهم مخلوط شوند. قبل از اینکه مواد جوش بیاید، قابلمه را از روی حرارت بردارید.  

نکات تکمیلی در مورد بلدرچین بریونی

بلدرچین بریونی جزو خوراک - مرغ و پرنده میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 30دقیقه میباشد . بلدرچین بریونی را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

بلدرچین بریونی ، طرز تهیه بلدرچین بریونی با سس کره