خورشت آلو و هویج | طرز تهیه “خورشت آلو و هویج”

خورشت آلو و هویج | طرز تهیه “خورشت آلو و هویج”

منتشر شده توسط :نمناک


“خورشت آلو و هویج” یک غذای ایرانی بی نظیر و یک پیشنهاد جذاب برای کسانی که طعم شیرین را دوست دارند.
طرز تهیه “خورشت آلو و هویج“خورشت آلو و هویج” یک غذای ایرانی بی نظیر و یک پیشنهاد جذاب برای کسانی که طعم شیرین را دوست دارند.

مواد لازم برای خورش آلو و هویج

مرغ :600 گرم ران یا سینه به دلخواههویج مربع شده یا خلال شده :400 گرمزعفران دم کرده :4 - 5 لیوانآلو :15 تا 20 عددپیاز :2 - 3 عددروغن :به میزان کافیلیمو تازه :یک عددرب گوجه فرنگی :یک تا 2 قاشق غذاخورینمک و زرد چوبه :به میزان لازمشکر :به دلخواه

طرز تهیه خورشت آلو و هویج

 گوشت مرغ را به قطعات کوچکتر تکه کنید و در روغن تفت دهید.در حین تفت دادن مرغ ،زردچوبه را هم به آن اضافه کنید تا رنگ مرغ تغییر کند. بعد رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و مقداری تفت دهید . 

شکر را هم در این مرحله اضافه کنید تا خورش طعم بهتری بگیرید. بعد از اینکه شکر حل شد زعفران دم کرده را اضافه کنید و همه مواد را به مدت یکی دو دقیقه خوب هم بزنید.

سپس آلوهای خیس خورده را به همراه هویج خرد شده و آب لیموی تازه داخل قابلمه بریزید و وقتی همه مواد با هم خوب مخلوط شدند ،

پیاز سرخ شده را به آنها اضافه کنید و در آخر مقداری آب داخل خورش تفت داده شده بریزید تا به مدت یک و نیم تا دو ساعت خورشت با حرارت ملایم بپزد و جا بیفتد.

نکات تکمیلی در مورد خورشت آلو و هویج

خورشت آلو و هویج جزو انواع خورش میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 40دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 30دقیقه میباشد . خورشت آلو و هویج را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - میل کرد .توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

خورشت آلو و هویج ، طرز تهیه خورشت آلو و هویج