طرز تهیه ماهی فسنجان

طرز تهیه ماهی فسنجان

منتشر شده توسط :نمناک


در این مطالب با طرز تهیه خورش ماهی فسنجان بسیار خوشمزه و متفاوت برای مهمانی ها آشنا میشوید.
طرز تهیه ماهی فسنجاندر این مطالب با طرز تهیه خورش ماهی فسنجان بسیار خوشمزه و متفاوت برای مهمانی ها آشنا میشوید.

مواد لازم برای ماهی فسنجان

 گردو 400گرمآب انار (ترش) 1پیمانهنمک به میزان لازمزردچوبه 1قاشق چایخوریآب 1پیمانهرب گوجه فرنگی 2قاشق سوپخوریرب انار (ترش) 2قاشق سوپخوریگلپر 2قاشق چایخوریماهی (سفید شمال) به میزان لازم 

طرز تهیه ماهی فسنجان

 ابتدا مغز گردوها را آسیاب کرده یا چرخ کنید. در ظرفی مناسب آب انارترش را با نمک و زردچوبه و یک پیمانه آب به جوش آورده و گردوی سائیده را اول در کمی آب جوش حل کرده، سپس داخل قابلمه ریخته، بگذارید تا حدود 4 تا 5 ساعت با حرارت ملایم جا بیفتد اگر غلیظ بود در آن آب سرد بریزید تا گردو به روغن بیفتد. ترشی و نمک آن را آزمایش کرده، هر کدام که کم بود اضافه کنید. باید توجه داشته باشید که هر قدر پخت گردو طولانی تر باشد. خورش بهتر جا می افتد. به قابلمه رب گوجه فرنگی و رب انار اضافه کرده، سپس کمی گلپر بزنید و بگذارید تا خوب به روغن بیفتد. ماهی را پس از شستن و تمیز کردن قطعه قطعه کرده، در تابه ای سرخ کنید. سپس آن ها را در ظرف مورد نظر چیده، فسنجان آماده شده را روی آن بریزید و با پلو سرو کنید.

نکات

1. اگر دوست دارید غذایتان شیرین شود از رب انار و آب انار شیرین استفاده کرده و به غذا کمی شکر بزنید.2. ماهی بهتر است برای هر نفر 2قطعه در نظر گرفته شود و برای این میزان مواد اولیه 12قطعه ماهی مناسب است.3. اگر آب انار موجود نبود از آبغوره یا آب نارنج استفاده کنید.4. بهتر است ربها را قبل از اضافه کردن به خورش کمی در کره یا روغن سرخ کنید. 

نکات تکمیلی در مورد ماهی فسنجان

ماهی فسنجان جزو غذای محلی - گیلانی میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 4 ساعت میباشد . ماهی فسنجان را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار - میل کرد .توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه ماهی فسنجان