ماکارونی | طرز تهیه ماکارونی با پنیر و کدو حلوایی

ماکارونی | طرز تهیه ماکارونی با پنیر و کدو حلوایی

منتشر شده توسط :نمناک


برای درست کردن ماکارونی با پنیر و کدو حلوایی با ما در این بخش از آشپزخانه نمناک همراه باشید.
طرز تهیه ماکارونی با پنیر و کدو حلواییبرای درست کردن ماکارونی با پنیر و کدو حلوایی با ما در این بخش از آشپزخانه نمناک همراه باشید.

مواد لازم برای ماکارونی با پنیر و کدو حلوایی 

 ماکارونی  یک بستهکره 4قاشق غذاخوریآردگندم  4قاشق غذاخوریشیر  دو و نیم پیمانهپوره پخته کدو حلوایی  دو پیمانهپنیرچدار رنده شده  یک پیمانه برای داخل و نصف پیمانه برای روی غذاپودر رزماری  یک قاشق چای خورینمک و فلفل  به اندازه کافیپودر خردل  یک هشتم قاشق چای خوریپودر آویشن  نصف قاشق چای خوریپودر جوزهندی  یک هشتم قاشق چای خوریخرده نان  یک پیمانه  

طرز تهیه ماکارونی با پنیر و کدو حلوایی 

 فر را روی 170درجه سانتی گراد تنظیم کنید.ظرفی مناسب و بزرگ را چرب کنید.نصف پیمانه پنیرچدار و خرده نان را با هم مخلوط کنید.ماکارونی را طبق دستور بپزید و آبکش کنید.در ماهیتابه کوچک، کره را ذوب و سپس آرد را به آن اضافه کنید و تفت دهید. سپس به آرامی شیر را اضافه کنید تا به سس غلیظ تبدیل شود.در حالی که سس را هم می زنید، پوره کدوحلوایی و تمامی ادویه را به آن اضافه کنید. سپس یک پیمانه پنیر را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا آب شود. در صورت نیاز ادویه بیشتری به آن اضافه کنید.سس را روی ماکارونی پخته بریزید و هم بزنید و سپس در ظرفی که آماده کرده اید بریزید و روی آن مخلوط خرده نان و پنیر بپاشید. ظرف را به مدت 30دقیقه در فر قرار دهید تا روی آن طلایی شود. 

نکات تکمیلی در مورد ماکارونی

ماکارونی جزو ماکارونی میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45دقیقه میباشد . ماکارونی را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - افطار - میل کرد .توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

ماکارونی ، طرز تهیه ماکارونی با پنیر و کدو حلوایی