خورش فسنجان و کشک | طرز تهیه “خورش فسنجان و کشک”

خورش فسنجان و کشک | طرز تهیه “خورش فسنجان و کشک”

منتشر شده توسط :نمناک


“خورش فسنجان و کشک” یکی از غذاهای محلی تفرش است. خورش فسوجن کشک (فسنجان) تفرشی همان خورش فسنجان است که به گونه های مختلف در تفرش درست می شود. در واقع به جای رب انار از ماست یا کشک استفاده می شود.
طرز تهیه “خورش فسنجان و کشک“خورش فسنجان و کشک” یکی از غذاهای محلی تفرش است. خورش فسوجن کشک (فسنجان) تفرشی همان خورش فسنجان است که به گونه های مختلف در تفرش درست می شود. در واقع به جای رب انار از ماست یا کشک استفاده می شود.

مواد لازم برای خورش فسنجان و کشک 

کشک:2 پیمانهفیله مرغ:500 گرممغز گردوی ساییده:200 گرمپیاز رنده شده:1 عددسیر:5 حبهنمک، فلفل، زردچوبه:به میزان لازم 

طرز تهیه خورش فسنجان و کشک 

 سینه مرغ را خرد کنید و به همراه چند حبه سیر خرد شده و پیاز رنده شده و مقداری نمک ، فلفل و زردچوبه داخل روغن تفت دهید ،تا زمانی که آب پیاز و مرغ کشیده شود.

مغز گردوی پودر شده را هم به مرغ تفت داده شده اضافه کنید و بعد از کمی هم زدن 4 لیوان آب به آنها اضافه کنید تا  گوشت مرغ پخته شود.

بعد از یک ساعت پخت مرغ و گردو ، کشک را به آنها اضافه کنید و حرارت را ملایم کنید تا گردو به روغن بیفتند و بافت مرغ از هم باز شود.خورش را تست کنید . و حرارت را خاموش کنید.

خورش آماده شده را در در کنار برنج سفید سرو کنید.

نکات تکمیلی در مورد خورش فسنجان و کشک

خورش فسنجان و کشک جزو غذای محلی - سایر میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 2 ساعت میباشد . خورش فسنجان و کشک را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید . همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - افطار - میل کرد .توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

خورش فسنجان و کشک ، طرز تهیه خورش فسنجان و کشک