آنچه باید از ورم بهاره چشم بدانید

آنچه باید از ورم بهاره چشم بدانید

منتشر شده توسط :نمناک


همانطور که از عنوان این بیماری مشخص است ورم بهاره چشم یک بیماری فصلی است که با توجه به قرار گرفتن در شرایط خاص و تبدیل شدن به کاندیدای مستعد بیماری بروز میکند. با علل و راههای درمان آن آشنا خواهید شد.
آنچه باید از ورم بهاره چشم بدانیدهمانطور که از عنوان این بیماری مشخص است ورم بهاره چشم یک بیماری فصلی است که با توجه به قرار گرفتن در شرایط خاص و تبدیل شدن به کاندیدای مستعد بیماری بروز میکند. با علل و راههای درمان آن آشنا خواهید شد.

علت و راه درمان ورم بهاره چشم

از نام بیماری ورم بهاره چشم اینطور برداشت می شود که این عارضه تنها در فصل بهار بروز می کند در حالی که اینطور نیست و بیماری ورم بهاره چشم در فصل بهار، تابستان و اوایل پاییز از شدت بیشتری برخوردار و شایع تر است.

ورم بهاره چشم چیست

این بیماری چشمی، بیماری فصلی بوده و علامت اصلی آن خارش، قرمزی چشم و گاه ترشحات غلیظ چشمی است.  این بیماری در افرادی که زمینه آتوپی دارند، شایع تر است. همچنین شیوع این بیماری معمولا در سنین 4 تا 8 سالگی است و بروز آن در پسران دو برابر بیشتر از دختران است. یک متخصص چشم با اشاره به این که این نوع بیماری چشمی، دوره چند ساله دارد و حملات خود را با شدت و ضعف در بیمار بروز می دهد، اظهار کرد:این بیماری ضایعاتی را در پشت پلک و اطراف قرنیه ایجاد می کند و از جمله عوامل تشدید آن گرما، اشعه آفتاب، گرد و خاک و هوای خشک است.

ورم بهاره چشم از علت تا درمان

وی در خصوص درمان بیماری ورم بهاره چشمی بیان کرد:به دلیل این که ماده هیستامین در پلک افراد مبتلا به این نوع بیماری چشمی، آزاد می شود، هیستامین آزاد شده موجب خارش چشم افراد خواهد شد. به همین دلیل پزشکان داروهایی که خاصیت مهارکنندگی حساسیت دارند مانند قطره چشمی کرومولین سدیم چشمی را برای درمان آن تجویز می کنند. این متخصص چشم افزود:همچنین ممکن است جهت درمان این بیماری از کورتن هایی مانند بتامتازون و پردنیزولون استفاده شود، ولی چنانچه مصرف کورتون جهت درمان این بیماری تحت نظر پزشک کنترل شده نباشد، چشم بیمار را در معرض خطر آب سیاه قرار می دهد. وی با اشاره به این که بیماری ورم بهاره چشمی عارضه جانبی ندارد، بیان کرد:به تدریج از شدت بروز این بیماری کاسته می شود و بیمار بهبود می یابد ولی اگر بیمارانی با وجود خارش شدید در چشم، آن را بدون درمان رها کنند، ممکن است این بیماری موجب ابتلای چشم به عارضه قوز قرنیه شود.

آنچه باید از ورم بهاره چشم بدانید