فقط هفته ای 150 دقیقه ورزش کنید!

فقط هفته ای 150 دقیقه ورزش کنید!

منتشر شده توسط :نمناک


دانشمندان کشف کردند که هفته ای 150 دقیقه ورزش کردن کافی است و خطر مرگ زودهنگام را تا 30درصد کاهش می دهد.
فقط هفته ای 150 دقیقه ورزش کنید!دانشمندان کشف کردند که هفته ای 150 دقیقه ورزش کردن کافی است و خطر مرگ زودهنگام را تا 30درصد کاهش می دهد.

ورزش در تعطیلات پایان هفته در حفظ سلامتی موثر است

سلامتی مهم ترین سرمایه هر انسان و نعمتی غیر قابل جایگزین است، اما افسوس که انسان ها در سن جوانی از سلامت خود غفلت می کنند و هنگام میانسالی و پیری به فکر آن می افتند که شاید دیر شده باشد و فرصتی برای سلامتی از دست رفته نباشد. پس تا دیر نشده برای حفظ سلامتی خود اقدام کنید.

وقت ندارید هر روز ورزش کنید؟ نگران نباشید؛ تحقیقی جدید نشان داده اگر فقط جمعه ها ، 150 دقیقه ورزش کنید به همان اندازه ورزش روزانه، به سلامتی خود کمک کردید. توصیه سازمان بهداشت جهانی به افراد بین 18 تا 62 سال این است که در هفته حداقل 150 دقیقه ورزش کنند. این میزان ورزش خطر مرگ زودهنگام را 30 درصد کم می کند. تحقیقی که به تازگی توسط سه دانشگاه لستر، لافبرو، یو سی ال لندن و دانشگاه سیدنی انجام شده نشان داد که شما می توانید این 150 دقیقه را بین روزهای مختلف هفته تقسیم کنید یا اینکه در یک روز 150 دقیقه ورزش کنید.

آخر هفته ورزش کنید

در هر دو حال نتیجه یکی است:یک بار در هفته ورزش کردن احتمال بیماری های مختلف از جمله بیماری های قلبی را تا 40 درصد کاهش می دهد. همین طور این پژوهش نشان داده که فقط آخر هفته ورزش کردن می تواند احتمال ابتلا به دیابت نوع دو را هم کاهش دهد. اما هنوز تاثیر آن روی کاهش خطر ابتلا به سرطان ثابت نشده است. این تحقیق روی 64 هزار نفر بالای 40 سال انجام شده است.

فقط هفته ای 150 دقیقه ورزش کنید!