آخرین وضعیت پرونده های حقوقی باشگاه پرسپولیس در فیفا

آخرین وضعیت پرونده های حقوقی باشگاه پرسپولیس در فیفا

منتشر شده توسط :نمناک


باشگاه پرسپولیس علاوه بر پرونده های حقوقی در فیفا با بدهی های مالیاتی مربیان و بازیکنان خود هم مواجه است.
آخرین وضعیت پرونده های حقوقی باشگاه پرسپولیس در فیفاباشگاه پرسپولیس علاوه بر پرونده های حقوقی در فیفا با بدهی های مالیاتی مربیان و بازیکنان خود هم مواجه است. تاریخ انتشار : 11 خرداد 1396

وضعیت پرونده های حقوقی باشگاه پرسپولیس

سرخپوشان پایتخت پرونده های حقوقی زیادی در فیفا دارند که در صورت حل نشدن این پرونده ها در آینده با مشکلات زیادی از جمله محرومیت مواجه خواهند شد. در حالی باشگاه پرسپولیس تمرکز خود را برای حل پرونده شکایت مانوئل ژوزه سرمربی خود معطوف کرده است که 14 پرونده دیگر هم در فیفا دارد و در صورت بی توجهی به این پرونده ها دردسرهایی برای این باشگاه به وجود می آید.

 کمیته وضعیت بازیکنان خارجی چند روز پیش لیست پرونده های حقوقی باشگاه ها را منتشر کرد که باشگاه پرسپولیس وضعیت وخیم تری از دیگر باشگاه ها دارد و با 15 پرونده در صدر تیمهای بدهکار قرار دارد. در لیست پرونده های حقوقی پرسپولیس در فیفا شکایت باشگاه شریف مولداوی بابت پرداخت نکردن پول رضایت نامه گولچ و شکایت باشگاه ریزاسپور ترکیه هم به چشم می خود که این پرونده ها در حال رسیدگی است.  

وضعیت پرونده های پرسپولیس در فیفا

 

لیست پرونده های حقوقی پرسپولیس در فیفا به شرح ذیل است؛

 1-اسکار ادرواردو در حال رسیدگی در دادگاه cas 2-فیلیپ ژوزه در حال رسیدگی در دادگاه cas 3-مانوئل ژوزه در حال رسیدگی در دادگاه cas 4-مایکل اومانیا در حال رسیدگی 5- نیلسون کوریا در حال رسیدگی در فیفا 6- آندره پانادیچ در حال رسیدگی 7- لوکا ماریچ در حال رسیدگی 8- آنتونی گولچ در حال رسیدگی 9- باشگاه شریف مولداوی( پرداخت نکردن مبلغ رضایت نامه گولچ) در حال رسیدگی 10-باشگاه ریز اسپور ترکیه در حال رسیدگی 11-لوئیس پدرو در حال رسیدگی  همچنین رای چهار پرونده صادر شده و حکمشان قطعی است  1- فرناندو گابریل رای صادر شده است اما وضعیتش نامشخص است 2- ژوزه تادئو رای صادر شده است اما وضعیتش نامشخص است 3- مارکو سپانوویچ رای صادر شده است اما وضعیتش نامشخص است 4- روبرتو دسوزا رای صادر شده اما وضعیتش نامشخص است  به هر حال باشگاه پرسپولیس علاوه بر پرونده های حقوقی با بدهی های مالیاتی مربیان و بازیکنان خود هم مواجه است و در صورت پرداخت نکردن مالیات ها با مشکلاتی روبرو می شود. طبق آئین نامه جدید نقل و انتقالات پرداخت مالیات بر عهده مربیان و بازیکنان است و باشگاه ها موظف به پرداخت مالیات اعضای تیم خود نیستند اما باشگاه پرسپولیس پرداخت مالیات برانکو را برعهده گرفته و باید بدهی مالیاتی سرمربی تیم خود را بپردازد تا با مشکل ممنوع الخروجی مواجه نشود. گفته می شود مالیات برانکو و دستیارانش حدود یک میلیارد و 450 میلیون تومان است و در صورت پرداخت نشدن این مبلغ ، سرخپوشان پایتخت با مشکل مواجه می شوند. علی جمشیدی معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت پرونده های حقوقی پرسپولیس در فیفا گفت:در حال حاضر پیگیر پرونده های حقوقی هستیم تا مشکلی برای باشگاه به وجود نیاید. تاکنون با برخی از شاکیان صلح و سازش کردیم و مطالباتشان را به صورت قسط بندی می پردازیم. جمشیدی درباره اینکه باشگاه پرسپولیس نگرانی بابت محرومیت ندارد، بیان کرد:رای قطعی صادر نشده است و فیفا بعد از صدور رای به ما مهلت قانونی برای رفع مشکل پرونده ها داده است و ما اعتراضمان را به دادگاه cas کردیم تا با محرومیت مواجه نشویم.   

وضعیت پرونده های پرسپولیس در فیفا

 معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت:اکثر پرونده های حقوقی مربوط به مدیریت سابق است. مدیران سابق قررادادهای نجومی با اعضای تیم می بستند و این قراردادها را پرداخت نکردند و مشکلاتی برای مدیریت جدید فراهم کردند.البته بعضی از پرونده ها برای دوران مدیریت طاهری است که با صلح و سازش با بازیکنان، قراردادشان را تقسیط کردیم. وی بیان کرد:با هر بازیکن یا مربی به توافق می رسیم یک برگ از تفاهم نامه را به فیفا ارائه می دهیم تا این نهاد اجرایی در جریان پیگیریهای باشگاه قرار بگیرد. فیفا از حسن وظیفه ما در جهت حل مطالبات خارجی ها تشکر و قدرانی کرده است. جمشیدی تصریح کرد:تمام سعی خود را می کنیم تا باشگاه پرسپولیس با محرومیت مواجه نشود. براین اساس چند نفر در تعطیلات ایمیل و فاکس باشگاه را چک می کنند تا اگر نامه ای از فیفا ارسال شد خیلی سریع اقدامات لزم را انجام بدهیم تا همانند دو باشگاه تراکتورسازی و استقلال با محرومیت نقل و انتقالاتی مواجه نشویم. معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس در پایان در باره وضعیت پرونده مانوئل ژوزه خاطر نشان کرد:در حال حاضر دادگاه حکمیت ورزش(cas) رای نهایی را صادر نکرده است اما با مدارکی که به قاضی پرونده ارائه دادیم امیدوار به حل این پرونده هستیم. امیر عابدینی مدیر عامل سابق پرسپولیس درباره پرونده های حقوقی زیاد پرسپولیس گفت:همه باشگاه ها پرونده حقوقی دارند و پرسپولیس هم از این امر مستثنا نیست. به هر حال باشگاه پرسپولیس بهترین حقوقدانان را در اختیار دارد که توانستند مشکل بدهی ها را برطرف کنند. عابدینی درباره بدهی مالیاتی زیاد پرسپولیس بیان کرد:در قرارداد بازیکنان و مربیان قید شده که خودشان باید مالیاتشان را پرداخت کنند و هر کس موظف به پرداخت مالیات خود است و باشگاه وظیفه ای ندارد. باشگاه می تواند از سقف قرارداد بازیکنان و مربیان کسر کند و مالیات آنها را پرداخت کند.

وی تصریح کرد:ایرادی که به اداره مالیات گرفته می شود این است که مالیات بر قرارداد می گیرد یعنی اگر قرارداد بازیکنی 100 میلیون است مالیاتش را طبق قراردادش حساب می کنند. در صورتی که مالیات باید بر حسب درآمد گرفته شود تا مشکلی پیش نیاید. بازیکنان و مربیان می توانند این موضوع را به اطلاع اداره مالیات برسانند که به طور کامل قراردادشان را یک جا دریافت نمی کنند که براساس آن مالیات بپردازند و به طور حتم متصدیان امور مالیاتی هم تخفیف هایی را لحاظ می کنند تا فوتبالیست ها بتوانند مالیاتشان را پرداخت کنند. همچنین اکثر مربیان و بازیکنان به علت دیر پرداخت کردن مالیات با جریمه مواجه شدند و به خاطر همین بدهی مالیاتی زیادی دارند. عابدینی در پایان خاطر نشان کرد:امیدوارم مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس هر چه سریعتر برطرف شود تا این تیم روند رو به رشد خود را ادامه بدهد.

آخرین وضعیت پرونده های حقوقی باشگاه پرسپولیس در فیفا