آشنایی با چراغ های دی لایت خودرو

آشنایی با چراغ های دی لایت خودرو

منتشر شده توسط :نمناک

به سادگی پول در بیارید !!!

کلیک کن !!!

بزرگترین ربات کسب درآمد
لینک ربات رو برات گذاشتم

کلیک کن !!!


ایده اصلی استفاده از چراغ های دی لایت آن است که نور این چراغ ها در طول روز می تواند نظر سایرین را به وجود خودرو جلب کند و از بروز تصادفات احتمالی جلوگیری کند، هرچند این مسأله مخالفینی هم دارد.
آشنایی با چراغ های دی لایت خودروایده اصلی استفاده از چراغ های دی لایت آن است که نور این چراغ ها در طول روز می تواند نظر سایرین را به وجود خودرو جلب کند و از بروز تصادفات احتمالی جلوگیری کند، هرچند این مسأله مخالفینی هم دارد.

نصب چراغ دی لایت روی خودروهای وارداتی به چه منظور است

شاید برای خیلی از شما سوال پیش آمده باشد که چرا بعضی از خودروهای جدید مجهز به نوعی از چراغها به نام چراغ های روشنایی در روز هستند و شرکتهای مختلف در معرفی و رونمایی از خودروهایشان تاکید زیادی دارند که خودرو مجهز به این نوع تکنولوژی باشد. شاید در ذهن خود آن را نوعی خودنمایی تلقی کرده باشید اما روی دیگر سکه همان جلب توجه شماست!

تصور کنید عرض خیابان را طی می کنید. اگر متوجه این چراغ ها شوید طبیعتاً می ایستید تا خودروی موردنظر عبور کند.

تاریخچه دی لایت

برای فهم کاربرد چراغ های دی لایت بهتر است کمی به عقب بازگردیم. در کشورهای حوزه اسکاندیناوی به علت شرایط خاص جوی و مه آلود بودن دائمی هوا روشن بودن چراغ های خودرو در بیشتر فصول سال اجباری است.

این قانون سابقه ای چند ده ساله دارد؛ اما طی تحقیقی در سال 2008 که توسط اداره امنیت ایالات متحده انجام شد به این نتیجه رسیدند که تعداد تصادفات خودروها با عابرین پیاده و دوچرخه سوارها رو به افزایش است.

این در حالی بود که در این کشور خبری از هوای مه آلود و شرایط خاص آب و هوایی نبود؛ بنابراین آنها چاره کار را در استفاده از دی لایت یا روشنایی در روز به منظور جلب توجه بیشتر عابران و دیگر رانندگان دیدند.

در این روش چراغ ها به طور خودکار یا دستی پس از روشن شدن خودرو به کار می افتند و با نور پایین توجه سایرین را به خودروی عبوری جلب می کنند.

به واقع دی لایت مانند فانوسی در دست نابیناست!

اهمیت چراغ های دی لایت

کاربرد دی لایت

اگرچه در ایران با وجود آمار بالای تصادفات هنوز عده زیادی کاربرد بهتری از زیبایی برای دی لایت پیدا نکرده اند و خودروسازهای داخلی نیز به نصب این آپشن بر روی خودروهای خود تن نمی دهند اما جالب است بدانید که در ایالات متحده امریکا خودروهایی که از سیستم دی لایت استفاده می کنند مبلغ کمتری را بابت بیمه می پردازند.

اهمیت این چراغ ها به حدی است که در کشورهای حوزه اسکاندیناوی استفاده از این فناوری برای خودروسازان اجباری شده است.

این چراغ ها را نمی توان به طور طبیعی خاموش کرد (مگر با دست کاری در سیم کشی خودرو) و البته نیازی هم به این کار نیست چراکه مصرف برق آن ها به ویژه در نمونه های LED بسیار پایین است ضمن آنکه با توجه به روشن بودن خودرو، به باتری فشاری وارد نمی شود. در ایران با توجه به آنکه به طورکلی روزهای مه آلود در بسیاری از نقاط کشور وجود ندارد شاید نصب این سیستم ضرورتی نداشته باشد اما بررسی ها نشان می دهد در آب وهوای عادی هم این چراغ ها می توانند ریسک تصادف را کاهش دهند ضمن آنکه با توجه به وارداتی بودن این خودروها امکان تغییر در سیستم برقی آن ها وجود ندارد و لزومی هم به این کار نیست.

آشنایی با چراغ های دی لایت خودرو