آموزش تهیه خورش فسنجان با گوشت اردک خوشمزه

آموزش تهیه خورش فسنجان با گوشت اردک خوشمزه

منتشر شده توسط :پارس ناز


آموزش تهیه خورش فسنجان با گوشت اردک خوشمزه  خورش فسنجان یکی از پرطرفدارترین ها در ایران است و این بار ما قصد داریم تا با گوشت لذیذ اردک آن را برای شما درست کنیم. فسنجان یکی از خورش های سنتی و خوشمزه ما ایرانیان است. البته هرکسی به ذائقه خود می تواند طعم آن را تغییر […]


آموزش تهیه خورش فسنجان با گوشت اردک خوشمزه 

خورش فسنجان یکی از پرطرفدارترین ها در ایران است و این بار ما قصد داریم تا با گوشت لذیذ اردک آن را برای شما درست کنیم. فسنجان یکی از خورش های سنتی و خوشمزه ما ایرانیان است. البته هرکسی به ذائقه خود می تواند طعم آن را تغییر دهد. فسنجان را با گوشت قرمز، گوشت قلقلی و حتی گوشت پرندگان می توان درست کرد. در این مطلب خورش فسنجان با اردک را به شما آموزش می دهیم.

 

مواد لازم: 300 گرم گردو 2 ق س روغن مایع 1 عدد اردک کوچک درسته به میزان لازم شکر و نمک و فلفل به میزان لازم رب انار 1ق س رب گوجه‌فرنگی تفت داده شده به میزان لازم زردچوبه

روش تهیه: 1. در یک قابلمه مناسب کمی روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حالا گردوی آسیاب شده را همراه با زردچوبه داخل قابلمه بریزید و کمی تفت دهید. بعد از چند دقیقه 3 لیوان آب داخل قابلمه بریزید و کمی صبر کنید تا آب جوش بیاید.

 

2. حالا نمک، شکر، رب گوجه‌فرنگی تفت داده شده و رب انار را اضافه کرده ، هم بزنید و حدود 1 ساعت صبر کنید.

 

3. بعد از یک ساعت، اردک را داخل قابلمه قرار دهید و صبر کنید تا کاملاً بپزد و خورش جا بیفتد. بعدازاینکه خورش آماده شد، آن را در ظرف موردنظرتان بریزید و همراه با برنج سرو کنید.