تهیه ناگت مرغ

تهیه ناگت مرغ

منتشر شده توسط :پارس ناز


مواد لازم: سینه مرغ خام چرخ شده 300 گرم پنیر پیتزا (موتزارلا) 100 گرم سس خردل 1 قاشق غذاخوری سیر درشت 1 حبه پیاز 1 عدد متوسط فلفل قرمز، نمک، روغن به میزان لازم آرد سوخاری 1 پیمانه طرز تهیه: گوشت سینه مرغ بهتر است. پنیر پیتزا را رنده میکنیم مقدار آن را میتوان تا […]


مواد لازم:

سینه مرغ خام چرخ شده 300 گرم

پنیر پیتزا (موتزارلا) 100 گرم

سس خردل 1 قاشق غذاخوری

سیر درشت 1 حبه

پیاز 1 عدد متوسط

فلفل قرمز، نمک، روغن به میزان لازم

آرد سوخاری 1 پیمانه

طرز تهیه: گوشت سینه مرغ بهتر است.

پنیر پیتزا را رنده میکنیم مقدار آن را میتوان تا 150 گرم افزایش داد.

گوشت مرغ را داخل ظرف میریزیم همراه پیاز درسته و سیر درسته و پنیر رنده شده و فلفل قرمز و نمک و در صورت دلخواه کمی فلفل سیاه هم اضافه میکنیم.

تمام مواد را در دستگاه غذاساز به مدت 1 دقیقه مخلوط میکنیم. میتوان داخل چرخ گوشت هم ریخت حتی با دستگاههای غذاساز دستی هم میتوان مخلوط کرد اما در صورت استفاده از چرخ گوشت یا دستگاه غذاساز دستی باید پیاز را خرد کنیم

مواد باید کاملاً با هم مخلوط شوند.

میتوان از پودر سیر به جای سیر تازه درون مواد و درون پودر سوخاری استفاده کرد.

داخل پودر سوخاری هم کمی فلفل قرمز اضافه میکنیم.

داخل تابه کمی روغن میریزیم.

اگر خمیر چسبندگی داشت کمی دستمان را نم میکنیم. از مواد برداشته داخل دست به شکل بیضی درآورده و وسط آن را با دو انگشت از طرفین کمی به طرف داخل فشار میدهیم تا تقریباً حالت پروانه داشته باشد. قطر ناگت نباید زیاد باشد.

ناگتها را داخل مخلوط پودر سوخاری و فلفل میگذاریم و به پودر آغشته میکنیم بعد داخل روغن میگذاریم با حرارت ملایم سرخ شود.

نیازی نیست روغن زیاد داغ باشد.

زیاد داخل پودر آغشته نکنید چون آرد سوخاری باعث میشود رطوبت گوشت گرفته شود و ناگت ترک بردارد.

نانهای باگت را به دو نیم میکنیم یا حلقه ای برش میزنیم داخل سینی فر چیده به مدت 10 – 5 دقیقه طبقه وسط فر میگذاریم به اندازه ای که نانها رطوبت خودش را از دست دهد.

اگر بخواهید پودر سوخاری سبزیجات تهیه کنید پودر فلفل شیرین یا چیلی اضافه میکنیم تا رنگ قرمز بگیرد. یا به جای فلفل شیرین از فلفل قرمز استفاده میکنیم تا طعم تندی داشته باشد. برای معطر شدن پودر سوخاری هم میتوان به جای فلفل از پودر سیر استفاده کرد. با سبزیجات دیگر هم میتوان پودر سوخاری را مخلوط کرد مثل پودر پیاز، پودر سبزی و … که اینها را هر کدام را دوست داشتیم به نان تست اضافه میکنیم.

گهگاهی روغن ماهی تابه را عوض میکنیم چون پودر سوخاری که داخل روغن میریزد رسوب میکند و باعث میشود روغن زود بسوزد. وقتی روغن را خالی کردیم نیازی به شستن ظرف نیست فقط با یک دستمال کامل ظرف را پاک میکنیم و دوباره روغن میریزیم.

دو طرف ناگت ها را سرخ میکنیم.

سس خردل ناگت را خیلی خوش بو میکند.

میتوانید از سس فلفل هم برای تندی طعم استفاده کنید.

برای تزئین ناگت از کاهو هم استفاده میکنیم.

نکته ای در مورد کاهو:

قسمت سبز رنگ کاهو خیلی خواص بیشتری نسبت به بقیه قسمتها دارد چون در تماس مستقیم با نور آفتاب است. اگر برای سالاد این برگها را ریز خرد کنیم خیلی خوب میشود.

از برگهای سبز رنگ کاهو برای ته دیگ پلو هم میتوان استفاده کرد همچنین میتوان این برگها را خیلی ریز خرد کرده به کوکو اضافه کرد که باعث پوک شدن کوکو میشود.

مخلوط کاهوی خرد شده همراه روغن زیتون برای پوستهای خشک خیلی مفید است و پوست را نرم و لطیف میکند.

همچنین برای داشتن پوست خوب میتوان بادمجان را پوست کند و پوست سیاه آن را کامل جدا کرد بعد بخارپز کرده و میکث کرد سپس آبش را گرفته با تنضیف به صورت مالید که این کار باعث میشود لکه های پوست صورت از بین برود.