افراد سحرخیز لاغرتر هستند

افراد سحرخیز لاغرتر هستند

منتشر شده توسط :پورتال جامع ایران بانو


سلامت نیوز: نتایج بررسی های محققان نشان می دهد افرادی که صبح زود از خواب برمی خیزند بیش از افراد دیگر مستعد لاغر شدن هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، محققان دانشگاه نورت وسترن آمریکا اظهار داشتند: افرادی که صبح زود از خواب برمی خیزند به دلیل آن که در معرض نور …


سلامت نیوز: نتایج بررسی های محققان نشان می دهد افرادی که صبح زود از خواب برمی خیزند بیش از افراد دیگر مستعد لاغر شدن هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، محققان دانشگاه نورت وسترن آمریکا اظهار داشتند: افرادی که صبح زود از خواب برمی خیزند به دلیل آن که در معرض نور صبحگاهی خورشید قرار می گیرند بیش از افراد دیگر وزن خود را از دست می دهند.

محققان آمریکایی معتقدند: در صورتی که فرد در زمان مناسبی از روز، نور کافی دریافت نکند ممکن است در تنظیم ساعت درونی بدنش اخلال ایجاد شده به گونه ای که متابولیسم بدن را تغییر داده و به اضافه وزن منجر شود.

محققان به افراد توصیه می کنند حدود 20 تا 30 دقیقه از صبح را که در فاصله ساعت هشت صبح تا ظهر است در معرض نور آفتاب قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، همچنین پیش از این نتایج مطالعات حاکی از آن بود بلند شدن به هنگام صبح زود به افزایش قدرت باروری، کاهش استرس و عادات صحیح کمک می کند.

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com