باغبانی و کار منزل، خطر مرگ را در افراد مسن ۳۰ درصد کاهش می دهد

باغبانی و کار منزل، خطر مرگ را در افراد مسن ۳۰ درصد کاهش می دهد

منتشر شده توسط :پورتال جامع ایران بانو


محققان سوئدی می گویند، نتایج بررسی ها نشان می دهد باغبانی ، تعمیر خودرو، کار منزل و فعالیت هایی از این قبیل برای سلامت قلب مفید است و تاثیر آن همانند رفتن به باشگاه ورزشی است. خطر بروز سکته یا حمله قلبی در افراد مسنی  که فعال هستند، کاهش پیدا می کند و خطر مرگ …


محققان سوئدی می گویند، نتایج بررسی ها نشان می دهد باغبانی ، تعمیر خودرو، کار منزل و فعالیت هایی از این قبیل برای سلامت قلب مفید است و تاثیر آن همانند رفتن به باشگاه ورزشی است. خطر بروز سکته یا حمله قلبی در افراد مسنی  که فعال هستند، کاهش پیدا می کند و خطر مرگ را در آن ها ۳۰ درصد کاهش می دهد.

روزنامه خراسان ؛ متخصصان انگلیسی فعالیت ۱۵۰ دقیقه ای در هفته از جمله باغبانی، پیاده روی سریع یا فعالیت شدید ۷۵ دقیقه ای از جمله دو یا آیروبیک را توصیه می کنند. به گفته آن ها مصرف انرژی مازاد باعث بهبود سلامت می شود. نشستن طولانی میزان سوخت و ساز متابولیکی بدن را به حداقل کاهش می دهد در حالی که ایستادن و انجام فعالیت های جسمی باعث افزایش سوخت و ساز می شود. انقباض عضلانی لازم برای فعال بودن، آسیب های ناشی از نشستن را کمتر می کند. این بررسی نشان می دهد، اگر افراد مسن فرصت کافی برای دو، شنا یا رفتن به باشگاه را ندارند، می توانند با انجام دادن فعالیت های متعادل از جمله باغبانی سلامت خود را حفظ کنند.

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com